Biuro Karier i Współpracy
z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym
Politechniki Lubelskiej

Informacje podstawowe
Nazwa stanowiska Praktykant/ka w projekcie: Repozytorium danych podstawowych PPE
Numer referencyjny 41P/2023/2024
Rodzaj zatrudnienia praktyki
Branża elektryka IT sieci elektroenergetyczne
Wymiar etatu niepełny etat
Ważne do 16.06.2024
Miejsce zatrudnienia
Województwo(a) lubelskie
Miasta Lublin

O firmie

Grupa Kapitałowa PGE jest największym w Polsce przedsiębiorstwem sektora elektroenergetycznego. Gwarantuje bezpieczne i stabilne dostawy energii elektrycznej do ponad pięciu milionów klientów. Stale się zmieniamy, by realizować nasze strategiczne cele, w tym osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 r. Jesteśmy liderem transformacji energetycznej w Polsce.

PGE Dystrybucja S.A. to największy w Polsce operator systemu dystrybucyjnego. Spółka działa na terenie wschodniej i centralnej części kraju (około 41% terytorium Polski). Dystrybuuje energię elektryczną do ponad 5,7 mln Odbiorców. W centrali i siedmiu oddziałach spółki zatrudnionych jest prawie 10 tys. pracowników.

Program Praktyk Letnich „Projektuj Karierę”

Program Praktyk Letnich „Projektuj Karierę” obejmuje swoim zasięgiem wszystkie Spółki Grupy PGE. Jest programem Grupy Kapitałowej PGE kierowanym do studentów i absolwentów polskich uczelni wyższych wszystkich kierunków. Jest realizowany w formule projektowej, co stanowi o jego sile – oznacza to, że praktykanci dostają do realizacji konkretny projekt mający ustalony cel i kamienie milowe. Zdobywają również umiejętności niezbędne na rynku pracy i poznają realne wyzwania, które postawi przed nimi życie zawodowe. To wszystko dzieje się pod okiem i ze wsparciem Opiekuna, który jest dla nich przełożonym i mentorem.

Miejsce odbywania praktyk: Lublin, ul. Garbarska 21A, Osiedle Bonowice III - Maki

Czas trwania: 1 lipca – 27 września 2024r

Więcej informacji znajduje się pod linkiem: Strona kariery PGE

Zakres obowiązków

  • Analiza przekazywanych danych oraz przypisanie danych podstawowych do PPE (Punktu Poboru Energii).
  • Kontrola poprawności przekazywanych danych oraz ich zasilanie w systemie.
  • Aktualizacja danych MWE (Moduł Wytwarzania Energii) typ A.
  • Prowadzenie aktualizacji danych w portalu wytwórców.
  • Nadzór, obróbka oraz praca w systemach informatycznych.
  • Weryfikacja danych strukturalnych jednostek wytwórczych typ B,C i D.

Wymagania

  • Wykształcenie wyższe energetyczne, elektryczne lub informatyczne.
  • Obsługa pakietu MS Office (MsExcel, PowerPoint, na poziomie podstawowym).
  • Wymagane kompetencje: zaangażowanie, współpraca, umiejętność rozwiązywanie problemów, orientacja na jakość, innowacyjność, myślenie analityczne.

Pracodawca oferuje

  • Rozbudowany program praktyk trwający od lipca do września.
  • Umowę o staż/praktyki.
  • Wynagrodzenie za odbyte praktyki.
  • Możliwość zdobycia pierwszych doświadczeń zawodowych w największej spółce energetycznej w Polsce.
  • Możliwość odbycia szkolenia w trakcie trwania praktyk.
  • Wdrożenie do pełnionych obowiązków oraz wsparcie opiekuna przez cały okres praktyk.
  • Przyjazną, wspierającą atmosferę pracy w zespole doświadczonych ekspertów chętnie dzielących się wiedzą.

Dokumenty aplikacyjne (CV) należy przesłać przez stronę internetową.

PGE Dystrybucja S.A.
ul. Grabarska 21A
20-340 Lublin
Nip: 9462593855

Politechnika Lubelska posiada wpis do rejestru podmiotów prowadzących agencje zatrudnienia pod następującym numerem: 973

fundusze.png

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 "PL2022 - Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki LubelskiejPOWR.03.05.00-00-Z036/17